Cyrkulator Rossmont Mover M4600

Nowy produkt

262,90 zł brutto

Więcej informacji

Mover to osiowa pompa cyrkulacyjna charakteryzująca się bardzo szerokim i delikatnym przepływem wody oraz kątem rozwarcia stożka o wartości około 120°.

120Opracowana tak, aby być zarówno urządzeniem mocnym, jak i nie zakłócającym życia organizmów wodnych, pompa Mover wytwarza przepływ turbulentny, który stymuluje powstawanie naturalnych prądów morskich.

Taki przepływ wody jest szczególnie zalecany i wydajny w akwarium zamieszkiwanym przez koralowce miękkie lub tzw. koralowce LPS (Large Polyps Stony Corals, czyli duże koralowce kamienne - polipy), gdzie nie jest wymagany silny ruch wody w zbiorniku. Przepływ wody o większym rozproszeniu jest z kolei bardzo istotny w przypadku tzw. koralowców SPS (Small Polyps Stony Corals, czyli małych koralowców kamiennych polipów).


60
Z tego powodu, w standardowym wyposażeniu znajduje się również specjalna dysza regulująca rozproszenie przepływu, którą używamy do zmniejszenia kątu rozwarcia stożka do wartości około 60°, dzięki czemu możemy skupić działanie urządzenia na obszary mniej odległe.

 

W skład standardowego wyposażenia pompy Mover wchodzi również specjalna kratka zabezpieczająca. Jest ona niezwykle użyteczna zwłaszcza wtedy, gdy załączanie i wyłączanie pompy jest regulowane za pomocą zegara (w czasie kiedy pompa jest wyłączona, niezwykle ważne jest to, aby zabezpieczyć wlot komory wirnika przed przypadkowym wpłynięciem ryb).
0

Co więcej, dla zapewnienia jeszcze większej elastyczności w użytkowaniu pompy, kratka zabezpieczająca może być zamontowana zarówno z dyszą regulującą rozproszenie przepływu wody jak i samodzielnie.

.

.

Tabella potenze

VAS – Vibration Absorbing System (System Absorpcji Drgań)

 

VAS to unikatowy system, który zapewnia maksymalnie ciche działanie urządzenia.

Po zakończonych sukcesem badaniach i dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, udało się stworzyć technologię, która poprzez blokowanie wibracji powstających w czasie pracy urządzenia a podczas obracania się wirnika, pochłania drgania generowane przez pompę. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu zewnętrznych elementów izolacyjnych oddzielających urządzenie od punktów kontaktu z akwarium.

Co więcej, zastosowanie specjalnych, wytrzymałych gum izolacyjnych pozwoliło na odizolowanie powierzchni kontaktu urządzenia od szklanej powierzchni zbiornika, dzięki czemu zatrzymano przenoszenie drgań do środowiska.

Analiza i dobór optymalnej technologii produkcji oraz optymalnych wymiarów komponentów wchodzących w rezonans sprawiły, że pompy Mover są jeszcze lepsze pod względem technicznym oraz nie emitują hałasu.

Wirnik – Serce technologii

Przyszłość to kompaktowy rozmiar i technologia.

Każdy element naszego wirnika został zaprojektowany z myślą o tym, aby jak najlepiej spełniał swoją rolę pod względem technicznym, jak również z myślą o tym, aby charakteryzował się dużą wytrzymałością, cichym działaniem oraz kompaktowością wymiarów.

Wirnik urządzenia został wykonany ze specjalnych samosmarujących tworzyw sztucznych, zaś jego rdzeń ze stali nierdzewnej nadającej się do kontaktu z żywnością. Stałym elementem wirnika są niezwykle precyzyjnie wykonane łożyska ceramiczne oraz specjalne elementy amortyzujące wykonane z gumy wulkanizacyjnej, która eliminuje drgania i sprawia, że rozruch urządzenia następuje w bezpieczny i cichy sposób.

Zewnętrzny dysk blokujący, który składa się z tych części, pozwala na szybki dostęp do mocowania wirnika, jak również pełni funkcję ochronną w razie przypadkowego upadku na ziemię.

Low energy

Projekt śmigła wzorowany jest na konstrukcji śmigła napędzającego łódź motorową, które wnikliwie przetestowano, dzięki czemu opracowano niezależną technologię wykonania śmigła powodującego dużą burzliwość i szeroki przepływ wody. Parametry te sprawiają, że urządzenie idealnie nadaje się do wprawienia w ruch dużej ilości wody, zużywając przy tym niewielkie ilości energii.

 

Ostatni czynnik oznacza również, że pompa przenosi jedynie niewielkie ilości ciepła do otoczenia, co zapobiega wzrostowi temperatury w akwarium.

Wszystko w przyszłości będzie mniejsze i bardziej kompaktowe.

Przyszłość dla nas już się zaczęła,

ACS – Auto Cleaning System (System Automatycznego Czyszczenia)

Wszystkie elementy wchodzące w skład pompy Mover są na wysokim poziomie technicznym, jednakże to, co jest w ich przypadku najważniejsze, to ich umiejscowienie wewnątrz już gotowego produktu.

System ACS to szereg okienek i otworów umieszczonych w konkretnych miejscach pompy. Woda recyrkuluje na zasadzie wymuszonego obiegu wzdłuż określonej ścieżki urządzenia, dzięki czemu możliwe jest wyeliminowanie powietrza resztkowego znajdującego się wewnątrz pompy, jak również stałe smarowanie i czyszczenie tych elementów pompy, które w normalnych warunkach ulegałyby niszczeniu ze względu na odkładające się odpady, osady wapniowe czy sól.

W ten sposób częstotliwość dokonywania wymaganej konserwacji sprzętu jest znacznie niższa a cykl życia produktu ulega znacznemu wydłużeniu.

System ACS sprawia, że urządzenie może działać bez przerwy przez 24h zarówno w akwarium morskim jak i słodkowodnym, bez konieczności dokonywania specjalnych konserwacji.

Uchwyt magnetyczny – Dowolność ustawienia

Bezpieczeństwo musi być priorytetem w przypadku każdego produktu.

Do pomp Mover z serii M dołączony jest specjalny uchwyt magnetyczny, który pozwala na ustawienie urządzenia w dowolnym miejscu zbiornika i zapewnia stabilny punkt oparcia na szkle o grubości do 15mm/0,6 cala (najczęściej spotykana grubość szkła zbiornika).

Poszliśmy nawet o krok dalej: konstrukcja elementu uchwytu znajdującego się w wodzie jest mniejsza niż konstrukcja elementu zewnętrznego. Dzięki temu zapewniona jest maksymalna dowolność ustawienia pompy Mover zarówno w przypadku wystąpienia wąskich przestrzeni wewnątrz akwariów, jak i w przypadku grubszego szkła naszego zbiornika wystarczy jedynie zamienić wspomniany element zewnętrzny na element współpracujący ze szkłem o grubości do 19mm (produkt dostępny).


 rotation

Co więcej, dzięki zastosowaniu praktycznego złącza sferycznego osadzonego na wewnętrznej części elementu podtrzymującego, możliwe jest trójwymiarowe obrócenie pompy za pomocą jednej ręki w celu uzyskania pożądanego kierunku działania.

 

.

.

.

.

.

MOVER M4600

Najmniejsza pompa cyrkulacyjna do akwarium.

Gwarancja: 36 miesięcy
Przepływ: 4600 L/h
Pobór mocy: 8W
Uchwyt magnetyczny: do 15mm

.

.

Sterownik Rossmont Waver

.

.

Produkty powiązane