Lampa Pacific Sun Pandora Hyperion S 4x145W + 4x80W T5

Nowy produkt

9 239,99 zł brutto

Więcej informacji

Pandora Hyperion S to połączenie lampy hybrydowej LED + T5, łączącej najlepsze źródła światła. Pandora Hyperion S z łatwością penetrują wodę na głębokość 36 ".Lampa jest dostępna w 4 rozmiarach obejmujących szeroką gamę zbiorników.

Panele LED lampy Pandora Hyperion S zbudowane zostały w oparciu o najwydajniejsze źródła LED - diody firmy Cree oraz specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane układy LED o charakterystykach zaprojektowanych przez firmę Pacific Sun.

Lampa ta jako pierwsza na świecie oferuje pełne spektrum LED niezbędne do procesów fotosyntezy oraz budowy pigmentów koralowców nie korzystając przy tym z ani jednej diody białej. Taka technologia zapewnia idealne dopasowanie spektrum lampy do zapotrzebowania pigmentów GFP w tkankach koralowców oraz uwypukla fluorescencję koralowców - poprzez wycięcie ze spektrum światła lampy fal o długości 530-570nm które mają znikomy wpływ na wybarwienie koralowców ale także jest to zakres fal świetlnych najmocniej odbieranych przez oko ludzkie(światło jest "ciemniejsze" ale bardziej kontrastowe)

Lampy Pandora Hyperion S przeznaczone są do oświetlania akwarium z wymagającymi koralowcami twardymi SPS - ilość światła oferowanego przez pojedynczy panel umożliwia odpowiednio silną penetrację światła i doświetlenie koralowców nawet na głębokości do 80cm - co do tej pory możliwe było jedynie przy pomocy lamp HQI dużych mocy - min. 250W - zalecane 400W). Dzięki dopasowanym wymiarom doskonale pasują do najczęściej spotykanych wymiarów akwarium:

- Pandora Hyperion S 4x145W  + 4x80W T5 - długość lampy to 1650mm - przeznaczona do akwarium maksymalnie ok. 225x80x80cm

- Pandora Hyperion S 4x75W  + 4x80W T5 - długość lampy to 1650mm - przeznaczona do akwarium maksymalnie ok. 225x80x80cm

Lampy posiadają 9 niezależnych kanałów LED - w których zgrupowanych jest 9 rodzajów diod LED o różnym zakresie wypromieniowywanej energii - dzięki czemu światło dopasowane jest także do koralowców miękkich - oraz wymagających koralowców LPS.

Przy pomocy wbudowanego  w lampy komputera światła możliwe jest symulowanie wschodów i zachodów słońca, zmiany natężenia światła w ciągu dnia, symulacja oświetlenia księżycowego, chmury itd

Sterowanie i konfigurowanie lampy odbywa się za pośrednictwem bezprzewodowego interfejsu BlueTooth - i dedykowanej aplikacji na komputery PC/touchscreen/telefon komórkowy - oraz dla komputerów pracujących pod systemem operacyjnym Windows/Mac OS X.

Produkty powiązane