Aquabotanique - Biogrunt 4l Zobacz większe

Aquabotanique - Biogrunt 4l

Nowy produkt

39,90 zł brutto

Więcej informacji

Jest to mineralno-organiczny substrat podżwirowy o wielokierunkowym działaniu, który odżywia rośliny poprzez system korzeniowy, jak również stymuluje szybkie ukorzenianie się świeżo posadzonych pędów, co w przypadku nowo założonego zbiornika jest niezwykle ważne.

Dzięki swej formie jest doskonałym siedliskiem dla flory bakteryjnej dna, jak również magazynem azotu w naszym akwarium, a co za tym idzie przyspiesza w znacznym stopniu proces dojrzewania zbiornika i opóźnia szereg procesów starzenia sie dna.

Biogrunt w odróżnieniu od zwykłego żwirku działa jak gąbka - wchłania wszystkie nadmiary różnego rodzaju pierwiastków z wody, które rośliny w danej chwili nie są w stanie wykorzystać (jeżeli nadmiar pozostaje w wodzie, wykorzystują to glony które w szybkim tempie opanowują zbiornik), z drugiej strony, pozwala na "oddanie" magazynowanych pierwiastków, których akurat brakuje w akwarium roślinom - dzięki temu mają one zapewnione odpowiednie stężenia mikro i makroelementów niezbędnych do odpowiedniego wzrostu. 


Wydajność :
Na każe 10 litrów wody w zbiorniku należy przeznaczyć 1 litr biogruntu. Czyli jedno 4 litrowe opakowanie jest ilością wystarczającą do użycia w akwarium o pojemności 40 litrów.